Pociąg do wolności
- 12.11.2023
W miniony weekend obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Dokładnie 11 listopada w 1918 roku po 123 latach zaborów Rada Regencyjna przekazała Józefowi Piłsudskiemu władzę wojskową i naczelne dowództwo podległych jej wojsk polskich. Święto zostało ustanowione w 1937 roku. Dzień 11 listopada przypomina nam, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie są dane na zawsze, lecz należy wciąż dbać o te wartości i stale je pielęgnować.
Szkoła pamięta
- 31.10.2023
Przeżywamy dni, w których w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych. Porządkujemy groby i zapalamy znicze. Wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. Pamięć o nich jest wyrazem szacunku dla ich życia i dokonań.
Dlatego już po raz kolejny włączyliśmy się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej #SzkołaPamięta. W jej ramach odwiedziliśmy groby osób zasłużonych i cenionych w naszej społeczności, zapaliliśmy znicze w miejscach związanych z ważnymi wydarzeniami historii lokalnej. Ponadto odwiedziliśmy także groby zmarłych nauczycieli, pracujących przed laty w naszej placówce.
Pierwszaki już po ślubowaniu
- 24.10.2023
Pasowanie na ucznia to bardzo ważna uroczystość w naszym szkolnym kalendarzu imprez. Tradycyjnie, jak co roku w październiku dzieci prezentują swoje umiejętności w przygotowanym wcześniej programie artystycznym.
Po wielkich emocjach związanych z pierwszymi występami w szkole nadszedł najważniejszy i najbardziej oczekiwany moment. Dzieci złożyły uroczyste przyrzeczenie i zostały pasowane wielkim ołówkiem przez panią wicedyrektor na uczniów Szkoły Podstawowej w Skomlinie. Na pamiątkę tego wydarzenia otrzymały kolorowe dyplomy i tuby ze słodyczami.
Jabłko lub cytryna dla kierowców w Skomlinie
- 18.10.2023
„Jabłko-cytryna” - pod takim hasłem wieluńska policja wspólnie z uczniami Szkoły Podstawowej w Skomlinie przeprowadziła akcję w ramach profilaktyki ruchu drogowego. Słodkie owoce otrzymywali kierowcy jadący prawidłowo, zaś cytryny ci, którzy popełniali wykroczenia. Bez kwaśnych min się nie obyło...
Monitory na urodziny
- 17.10.2023
Nasza szkoła celebruje w tym roku jubileusz 50-lecia. Istniejący budynek powstał w 1973 roku. Jego ówczesne wyposażenie dalece różniło się od tego, którym dysponujemy dzisiaj. Wraz z rozwojem technologicznym ewoluowały pomoce naukowe. Choć trudno w to uwierzyć, dziś w ogóle nie używamy kredy.
Czarne i zielone tablice zniknęły bezpowrotnie wiele lat temu, w ich miejsce pojawiły się takie, po których piszemy zmywalnymi flamastrami. W części pracowni zamontowane zostały także tablice multimedialne, które przenosiły nas w inny wymiar edukacji dzięki rzutnikom cyfrowym i komputerom. Ale i one odchodzą do lamusa.
Jubileuszowy Dzień Edukacji Narodowej
- 13.10.2023
Dokładnie 50 lat temu do użytku oddano obecny gmach Szkoły Podstawowej w Skomlinie. Jego budowę rozpoczęto w 1971 roku, a już 14 października 1973 roku dokonano otwarcia placówki. Stało się to w 200-lecie powołania Komisji Edukacji Narodowej i takiego też patrona otrzymała nowa szkoła.
Zbiorcza Szkoła Gminna w Skomlinie wchłonęła uczniów z zamykanych szkół w Klasaku i Toplinie. Zostały jeszcze szkoły filialne o łączonych klasach I – III w Wicherniku i Wróblewie. W 1978 roku dobudowano na łączniku i nad nim dodatkowe klasy. W ten sposób szkoła powiększyła się do 19 pomieszczeń. Jak na owe czasy była to jedna z nowocześniejszych szkół w okolicy, gdyż posiadała salę gimnastyczną i stołówkę ze świetlicą.
Urodzinowy konkurs plastyczny
- 20.10.2023
Hol naszej szkoły wypełnił się plakatami, które ilustrują półwiecze istnienia placówki przy ulicy Parkowej w Skomlinie. Prace powstały w ramach konkursu plastycznego pod hasłem "Moja szkoła ma 50 lat".
Plakaty są imponujące, a pomysłowość ich twórców wydaje się nie mieć granic. Prace zawierają interesujące, archiwalne fotografie, dzięki którym możemy się przenieść do 1973 roku. Godne uwagi jest to, że konkursowe dzieła są bardzo różnorodne pod względem technik ich wykonania. W kategorii klas I-III uznanie jury zyskały prace: Nikodema Łabudy (I miejsce), Olgi Golańskiej (II miejsce) i Jana Placka (III miejsce). Wyróżnienia uzyskali: Oliwier Kruk, Amelia Piekielna i Kornelia Kusiak. W klasach starszych nagrodzono prace: Alana Brzozowskiego (I miejsce), Aleksandry Rzepki (II miejsce) oraz Igi Skiby (III miejsce). Nagrody w konkursie sfinansowano ze środków Rady Rodziców.
Czysta wieś - nasza sprawa
- 05.10.2023
Wyposażeni w niezbędne akcesoria ruszyliśmy w środę na ulice naszej miejscowości, by wziąć udział w jesiennej akcji Sprzątamy dla Polski.
Przedsięwzięcie zakończyło się pełnym, sukcesem. Zebraliśmy kilkadziesiąt worków śmieci. Dominowały butelki i puszki, ale nie brakowało opakowań po przekąskach, czy fragmentów plakatów, które nie wytrzymały naporu wietrznej aury.
Hala coraz bliżej!
- 05.10.2023
Nasza hala sportowa nabiera kształtu. Obiekt robi ogromne wrażenie. Już niebawem majestatyczna budowla zostanie pokryta konstrukcją dachową. A potem... to już krótka droga do tego, by zakończyć inwestycję i zagrać super mecz 😀
Europejski Dzień Języków Obcych w naszej szkole
- 26.09.2023
Europejski Dzień Języków Obcych to święto przypadające na 26 września. Uczniowie naszej szkoły w tym dniu mogli wystylizować się w barwy dwóch flag do wyboru: brytyjskiej lub niemieckiej. Wybór nie był przypadkowy. Uczniowie w szkole uczą się waśnie języka angielskiego oraz języka niemieckiego.
Nauczyciele języków obcych przeprowadzili także pogadanki oraz quizy na temat wiedzy o językach obcych. Wiedzę uczniowie mogli czerpać z gazetki wyeksponowanej na szkolnym korytarzu. Zawierała ona informacje w języku angielskim m.in. o ilości języków w Europie oraz na świecie. Prezentowała także statystyczne liczby ludności znającej języki obce w Europie oraz podawała ilość szkół podstawowych, które nauczają języka angielskiego jako obcego. Wśród nich jest także nasza szkoła.
Uczniowie zgodnie przyznali, że warto się uczyć języków obcych. Mamy nadzieję, że ta refleksja będzie im towarzyszyć prze
Żywa lekcja historii w 160. rocznicę wybuchu powstania styczniowego
- 26.09.2023
Na naszym boisku odbyła się w niedzielę inscenizacja historyczna, odwołująca się do tegorocznej 160. rocznicy wybuchu powstania styczniowego. Nie zabrakło nawiązań do bitwy, stoczonej pomiędzy Skomlinem a Wróblewem i do postaci Jana Przybyłowicza, który na naszym terenie zorganizował oddział powstańczy.
Gramy w zielone!
Czytam i polecam!
Dominika Czarnuch, kl. Va:
"Woodwalkers" to seria książek fantasy skierowana do młodzieży, stworzona przez niemiecką powieściopisarkę Katję Brandis. Głównymi bohaterami cyklu są tajemnicze młode istoty które opuszczają swój świat, by zadomowić się wśród ludzi. Holly Carag ma za sobą pierwsze wyprawy edukacyjne i wciąż uczęszcza do Clearwater High. W jego życiu wiele się zmieniło, a jego były wróg stał się jego przyjacielem. Jednak spokojne życie burzą kolejne dziwne zdarzenia jak np. kradzież w banku. Nie daje to Caragowi spokoju i chłopak próbuje rozwikłać tę zagadkę.
Znajdź dla siebie książkę
Godziny dzwonków
Piątek 20.09.2024Galeria zdjęć
brak danychMenu stołówki szkolnej
- Piątek20. 09.
- brak danych
- Sobota21. 09.
- Nieczynna
Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 337884