Kontakt: Szkoła Podstawowa im. Komisji Edukacji Narodowej w Skomlinie, ul. Parkowa 6, 98-346 Skomlin | tel./fax 43 842 69 69 | email: sekretariat@szkola-skomlin.pl

Archiwum wiadomości

Archiwum wiadomości 2009-2013

Pierwszaki po bibliotecznym ślubowaniu
niedziela, 14 lutego 2021 21:42

Zgodnie z wieloletnią szkolną tradycją, nieco skromniej niż zwykle, w warunkach reżimu sanitarnego w dniu 10 lutego odbyła się w naszej szkole uroczystość pasowania na czytelnika uczniów klas pierwszych. W krótkiej części artystycznej wystąpili uczniowie z klas III a i III b, którzy zaprezentowali kilka wierszy poświęconych czytaniu i poszanowaniu książek. a także usłyszeliśmy piosenkę „Przyjaciółka książka”. Podczas uroczystości każdy z obecnych pierwszoklasistów odebrał „Wyprawkę Czytelniczą”, którą nasza szkoła otrzymała w ramach projektu „Mała książka – wielki człowiek” realizowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Rzecznika Praw Dziecka. Po złożeniu uroczystej przysięgi, pasowania na czytelnika czarodziejską różdżką dokonała pani Dyrektor Justyna Placek oraz pan Dyrektor Jarosław Preś, który wręczył najmłodszym uczniom naszej szkoły przygotowane specjalnie dla nich prezenty: antologię tekstów „Pierwsze abecadło”, broszurę  „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem” oraz Kreatywny alfabet – plakat z literami do wycinania, który ma wspomóc naukę alfabetu i czytania. Imprezę przygotował nauczyciel bibliotekarz J. Tokarek.