Kontakt: Szkoła Podstawowa im. Komisji Edukacji Narodowej w Skomlinie, ul. Parkowa 6, 98-346 Skomlin | tel./fax 43 842 69 69 | email: sekretariat@szkola-skomlin.pl

Archiwum wiadomości

Archiwum wiadomości 2009-2013

Monitor interaktywny od Rady Rodziców
piątek, 20 listopada 2020 19:01

Nasza placówka wzbogaciła się o kolejny monitor interaktywny. Zakup urządzenia został sfinansowany ze środków zgromadzonych przez Radę Rodziców.

- To pokłosie kilku imprez, organizowanych przez nas na rzecz szkoły. Środki pochodziły przede wszystkim z zysków wypracowanych podczas bali karnawałowych w obecnym i zeszłym roku. Były to odpowiednio kwoty: 2 i 3 tys. zł. Resztę dofinansowaliśmy ze środków gromadzonych w ramach wpłat uczniowskich – informuje Magdalena Idasiak, wiceprzewodnicząca rady.

Monitor interaktywny w największym skrócie można porównać do dużego telewizora LCD, którego ekran reaguje na dotyk zupełnie jak telefony z ekranem dotykowym czy tablety. Jest jednak kilka zasadniczych usprawnień, które czynią z monitora coś więcej niż tylko duży tablet czy tv z ekranem dotykowym. Za generowanie treści odpowiedzialny jest osobny lub wbudowany komputer (OPS) z zainstalowanym oprogramowaniem. Za pomocą monitora możemy sterować zarówno systemem operacyjnym jak i aplikacjami dedykowanymi dla ekranów dotykowych.

- Dla nas jest to prawdziwy kombajn multimedialny, który oferuje dostęp do tysięcy pomocy naukowych, filmów edukacyjnych, przy zachowaniu funkcji klasycznej tablicy. Bardzo dziękujemy Radzie Rodziców za tak hojny gest. Chciałbym zaznaczyć, że na przestrzeni ostatnich dwóch lat udało się nam wyposażyć placówkę w 6 takich urządzeń - podkreśla Jarosław Preś, dyrektor Szkoły Podstawowej w Skomlinie.