Kontakt: Szkoła Podstawowa im. Komisji Edukacji Narodowej w Skomlinie, ul. Parkowa 6, 98-346 Skomlin | tel./fax 43 842 69 69 | email: sekretariat@szkola-skomlin.pl

Archiwum wiadomości

Archiwum wiadomości 2009-2013

Konkursy z okazji Dnia Języków Obcych rozstrzygnięte.
niedziela, 18 października 2020 12:58

Pierwszy konkurs angażował uczniów klas drugich, trzecich, czwartych i piątych. Polegał na dopasowaniu symboli m.in. flag, potraw, budowli do wybranych krajów europejskich. Starsi uczniowie w tej grupie mogli wykazać się także znajomością stolic oraz niektórych miast.

Rywalizacja była bardzo zacięta, a wyniki prezentują się następująco:

I miejsce – Aleksandra Rzepka z klasy IIIa;
II miejsce – Hanna Zając z klasy IVa oraz Franciszek Chrzanowski z klasy IVb (uzyskali taką samą ilość punktów);
III miejsce – Witold Orłowski z klasy IIIa;

Drugi konkurs adresowany był do uczniów klas szóstych, siódmych i ósmych. Wychowankowie starszych grup przygotowywali prezentacje wizualne na temat wybranego przez siebie kraju. Wzbogacić je mogli strojem, rekwizytami, a także krótkim występem na forum klasy. Ze względu na obostrzenia związane COVID-em zrezygnowano w tym roku z degustacji potraw.

Najlepiej zaprezentowały się następujące klasy:

I miejsce – klasa VIb;
II miejsce – klasa VIIIa;
III miejsce – klasa VIIIb;

Zwycięzcom gratulujemy.

K.Orłowska