Kontakt: Szkoła Podstawowa im. Komisji Edukacji Narodowej w Skomlinie, ul. Parkowa 6, 98-346 Skomlin | tel./fax 43 842 69 69 | email: sekretariat@szkola-skomlin.pl

Archiwum wiadomości

Archiwum wiadomości 2009-2013

Dzień Kobiet w naszej szkole
piątek, 15 marca 2019 06:35

Dzień 8 marca – uśmiechy na twarzach, eleganckie stroje, miłe słowa. Tak też i było w tym dniu naszej szkole. Z okazji Dnia Kobiet odbyła się uroczysta akademia przygotowana przez uczniów klas drugich, trzeciej i czwartych pod kierunkiem pań: Jolanty Kowalskiej, Eweliny Sobczak i Magdaleny Szydło.

,,Ósmego marca marcowy wiatr
Z odświętną miną do Skomlina wpadł .
Wpadł do kwiaciarni przed ósmą tuż
I kupił bukiet z tysiącem róż.
I na przystanku przystanął wiatr 
I każdej Pani podawał kwiat”.

Uczniowie przedstawili bogatą część artystyczną uroczystości, na którą składały się inscenizacje pt. "Mąż i żona", "Dwie mamy”, "Adam i Ewa”, wiersze, piosenki tematyczne "Być kobietą”, ,"Bo z dziewczynami", "Małe dziewczynki na wiosnę”, "Świątki piątki”, "To nie ja byłam Ewą”. Widzów zachwycił także historyczny przegląd strojów kobiecych.

W plebiscycie na SUPER DZIEWCZYNĘ zwyciężyły: Maja Kamińska, Agata Dobrzelewska, Amelia Michałczyk i Zuzanna Kędzia.
Dużą niespodzianką i atrakcją okazał się występ taneczny ucznia klasy drugiej Franciszka Chrzanowskiego do utworu Michaela Jacksona ,, Dangerous”.
Z okazji ŚWIĘTA KOBIET życzymy wszystkim paniom i koleżankom najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, spełnienia marzeń, zadowolenia z siebie… oraz, aby każdy kolejny dzień był Dniem Kobiet…

M. Szydło