Kontakt: Szkoła Podstawowa im. Komisji Edukacji Narodowej w Skomlinie, ul. Parkowa 6, 98-346 Skomlin | tel./fax 43 842 69 69 | email: sekretariat@szkola-skomlin.pl

Archiwum wiadomości

Archiwum wiadomości 2009-2013

Alkohol nie daje wolności
wtorek, 13 czerwca 2017 04:52

W dniu 12 czerwca w Zespole Szkół w Skomlinie zakończył się konkurs plastyczny o tematyce przeciwalkoholowej pt.: „Alkohol nie daje wolności”. Była to 24 edycja tego konkursu, organizowanego corocznie przez pedagoga szkolnego i Gminną Komisję ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Skomlinie.

Konkurs został ogłoszony w maju. Termin składania prac ustalono na 2 czerwca. W tym terminie napłynęło 30 prac we wszystkich kategoriach wiekowych. Uczestnicy w swych pracach roztaczali wizje kolorowej, szczęśliwej trzeźwej przyszłości bez uzależnień i ich konsekwencji.
Komisja w składzie: Aneta Chadryś, Aleksandra Pacholak, Andrzej Gepard, Elżbieta Dybka, Jadwiga Pękała i Leszek Sobczyk, zebrała się w dniu 5 czerwca w Urzędzie Gminy w Skomlinie i wybrała najlepsze prace w trzech kategoriach wiekowych:

1. Klasy I – III. Jury przyznało trzecie miejsce Patrykowi Wołoszynowi z klasy II a, który otrzymał piłkę. Drugie miejsce przypadło Krzysztofowi Musiałowi z klasy II a – otrzymał deskorolkę. Pierwsze miejsce dla Nikoli Kryściak z klasy II a, nagrodą były łyżworolki. Przyznano także wyróżnienie dla Olka Sypniewicza, nagrodą były puzzle.

2. Klasy IV - VI.
W tej kategorii wiekowej trzecie miejsca zajął Bartek Nowak z VIb i otrzymał piłkę, drugie miejsce i rakieta tenisowa z piłkami przypadła Julii Gonerze z kl. VI b, i pierwsze dla Weroniki Szymańskiej z klasy VI b. Nagrodą była rakieta tenisowa z piłkami. Także wyróżniono prace Konrada Szczukieckiego i Amelii Woźniak, a nagrodą były puzzle.

3. Gimnazjum.
W tej kategorii wiekowej wyróżnienia i puzzle otrzymały Karolina Hucz z III a i Sara Wajnberg z III a, trzecie miejsce i komplet do badmintona zdobyła Julia Słonina z kl. III a, drugie miejsce i szachy Barbara Musiał z kl. II a i pierwsze miejsce oraz tramp okorki i getry Jakub Białek z II b.

Nagrody wręczono na apelu szkolnym w dniu 12 czerwca, przez przedstawicieli Gminnej Komisji ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Skomlinie, Anetę Chadryś i Leszka Sobczyka oraz dyrektor szkoły Wiolettę Musiał. Wszyscy, którzy wzięli udział w konkursie, otrzymali nagrody pocieszenia.
Wartość wszystkich nagród to 1500 złotych. Nagrodzone prace wyeksponowano, jak co roku na stronie www.szkoła-skomlin.pl podczas „Biegu Wiosny” i w budynku Zespołu Szkół w Skomlinie.

Leszek Sobczyk.