Kontakt: Szkoła Podstawowa im. Komisji Edukacji Narodowej w Skomlinie, ul. Parkowa 6, 98-346 Skomlin | tel./fax 43 842 69 69 | email: sekretariat@szkola-skomlin.pl

Archiwum wiadomości

Archiwum wiadomości 2009-2013

Rodzice czytają dzieciom
wtorek, 13 czerwca 2017 04:32

W dniach 3-10 czerwca 2017 roku odbywa się  XVI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem „Czytanie zbliża”. Nasza szkoła po raz drugi przyłączyła się do tego projektu. W ubiegłym roku zainaugurowaliśmy akcję „Dorośli czytają dzieciom”, która miała na celu kształcenie nawyków czytelniczych i umiejętności  poszanowania książek , przekazywania za pośrednictwem literatury uniwersalnych  wartości moralnych oraz budowanie więzi między rodzicem i dzieckiem. W tym roku szkolnym do wspólnego czytania uczniowie zaprosili rodziców z klasy I i z klas II. Mamy najmłodszych uczniów naszej szkoły bardzo chętnie zgodziły się na udział w wspólnym głośnym czytaniu bajek, baśni, opowiadań i legend. Ich pociechy w wielkim skupieniu i z zainteresowaniem słuchały czytanych fragmentu czytanych książek.Mamy nadzieję, że dzięki tej akcji wspólnie zaszczepimy w dzieciach nawyk czytania, a w przyszłości stanie się ono  pasją naszych wychowanków.

Dyrektor Zespołu Szkół w Skomlinie, uczniowie klas I i II wraz z wychowawczyniami oraz nauczyciel bibliotekarz bardzo serdecznie dziękują  rodzicom:

Pani Dorocie Rasztar

Pani Marzenie Gabryś

Pani Karolinie Ciężkiej

Pani Beacie Dwornickiej

Pani Kamili Kryściak

Pani Beacie Osadnik

Pani Marcie Pilarskiej

Pani Małgorzacie Głąb

Pani Magdalenie Musiał

Pani Agnieszce Światłej

Pani Donacie Wiśniewskiej 

oraz

Pani Magdalenie Światłej

za aktywny udział w akcji promującej  czytelnictwo „Dorośli czytają dzieciom”.

 

J. Tokarek