Kontakt: Szkoła Podstawowa im. Komisji Edukacji Narodowej w Skomlinie, ul. Parkowa 6, 98-346 Skomlin | tel./fax 43 842 69 69 | email: sekretariat@szkola-skomlin.pl

Archiwum wiadomości

Archiwum wiadomości 2009-2013

Finał projektu „Ozłacamy Kasisi”
piątek, 09 czerwca 2017 05:12

Zakończenie projektu „Ozłacamy Kasisi” zbliża się wielkimi krokami. Ten moment nastąpi podczas imprezy „Skomlin Biega”, zaplanowanej na 11.06.2017 r. Przypomnijmy, że w projekcie brały udział wszystkie klasy Zespołu Szkół w Skomlinie.

Projekt miał charakter charytatywny oraz edukacyjny. Głównym celem projektu była materialna pomoc dla dzieci z sierocińca w afrykańskiej wiosce – Kasisi. Skomlińscy uczniowie sprzedając babeczki wygenerowali sumę 1430 zł. Podczas festynu będzie można dołączyć się do akcji. Wszyscy, którzy chcą wesprzeć Dom Dziecka w Zambii, będą mieli możliwość wrzucenia datków do puszek.

Podczas festynu będzie można obejrzeć prace naszych dzieci, które zwyciężyły w konkursie plastycznym pt. ”Życie w Kasisi”. Planowana jest także wystawa prac wykonanych z „odpadów”, niepotrzebnych już rzeczy. Inspiracją dla naszych uczniów była lekcja pt.: „Ktreatywność”, będąca elementem projektu, pokazująca jak bardzo korzystanie z rzeczy w Afryce różni się od korzystania z rzeczy w świecie zachodnim. Tam powstają niezwykłe przedmioty wykonane z trawy, butelek, foliowych reklamówek, śrub, drutu i wielu innych. Nasi uczniowie również pokusili się o wykorzystanie niepotrzebnych już rzeczy, by powstały ich rękodzieła. Czy wyobraźnia naszych dzieci, a może ich rodziców, którzy także zaangażowali się w tę akcję, czymś nas zaskoczy? Na pewno! Przyjdźcie, by to zobaczyć.

                                                                                               K. Orłowska