Kontakt: Szkoła Podstawowa im. Komisji Edukacji Narodowej w Skomlinie, ul. Parkowa 6, 98-346 Skomlin | tel./fax 43 842 69 69 | email: sekretariat@szkola-skomlin.pl

Archiwum wiadomości

Archiwum wiadomości 2009-2013

„Moje życie, mój wybór”
niedziela, 08 grudnia 2013 22:33

3 grudnia 2013 roku, uczniowie z klas III Karolina Rosak, Dominika Zawada i Maciej Gaj, wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy „Obudź się! Narkotykom STOP!”, który odbył się w gimnazjum w Ostrówku. Był on częścią projektu edukacyjnego „Moje życie, mój wybór”. Na uroczyste zakończenie projektu zaproszono miejscowe władze samorządowe z wójtem Ryszardem Turkiem, przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji, Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej oraz miejscowe media.

Dwa spektakle pt. „Droga donikąd” i „Moje życie - mój wybór” przedstawili uczniowie Gimnazjum w Ostrówku. Podsumowano także międzyszkolny konkurs „Obudź się ! - Narkotykom STOP !”. Składał się z trzech części. W pierwszej należało odpowiedzieć na 5 pytań o szkodliwości używania narkotyków. W drugiej należało wymyślić jak najwięcej haseł o tematyce przeciwnarkotykowej. Trzecia część to prezentacja przygotowanego wcześniej plakatu promującego życie bez uzależnień.

W konkursie wiedzy: 1 miejsce zajęli uczniowie Gimnazjum w Ostrówku, 2. miejsce zajęła drużyna z Gimnazjum w Mokrsku, 3. miejsce - Gimnazjum w Konopnicy. Wyróżnienie przyznano drużynie z Gimnazjum w Skomlinie. Zwycięzcom konkursów wręczono nagrody rzeczowe ufundowane przez Urząd Gminy w Ostrówku.

L. Sobczyk

alt