Kontakt: Szkoła Podstawowa im. Komisji Edukacji Narodowej w Skomlinie, ul. Parkowa 6, 98-346 Skomlin | tel./fax 43 842 69 69 | email: sekretariat@szkola-skomlin.pl

Archiwum wiadomości

Archiwum wiadomości 2009-2013

A na koniec zaśpiewaliśmy „Legiony”
niedziela, 08 grudnia 2013 20:37

11 listopada to dla nas, Polaków, jedna z najważniejszych dat w kalendarzu. Właśnie wtedy obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. To właśnie 11 listopada 1918 r., po 123 latach zaborów, nasz kraj znów pojawił się na mapie Europy.

Wspomnianego dnia, słynny polski przywódca i działacz niepodległościowy Józef Piłsudski, został Naczelnym Dowódcą Wojsk Polskich, a przebywające na naszych ziemiach oddziały obcych żołnierzy, zaczęły się z nich wycofywać. Ponownie mogliśmy zacząć się cieszyć ze swojego własnego domu – Polski, która przez wiele lat zawłaszczona była przez Rosję, Prusy i Austrię.

Jak co roku, uczniowie naszego Gimnazjum przygotowali montaż słowno-muzyczny, upamiętniający kolejną (tym razem 95) rocznicę tego wydarzenia. Na korytarzowej scenie zaprezentowali się aktorzy z IIIa. Były okolicznościowe wiersze, bogata w fakty narracja, a wszystko to przeplecione muzyką, za którą odpowiedzialny był Wiktor Głąb. Nasz utalentowany kolega ze swadą „wycinał” na flecie poprzecznym pieśni z tamtej epoki. Na koniec wszyscy chóralnie odśpiewaliśmy „Pieśń Legionów Polskich”. Szkoła zadrżała w posadach, a my po raz kolejny udowodniliśmy, że śpiewać każdy może.

Red.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć >>